Bible svatá aneb veškerá svatá písma starého i nového zákona

26. února 2017 v 12:17 | Emiko |  Emiko~ chan
24.2.2017
Dnešní večer jsem měla to štěstí, že jsem procházela knížky v knihovně a objevila jsem jedno z našich rodinných dědictví...Bibli,která se v naší rodové linii předává už od roku 1934.Nejde o knihu jako takovou,jde spíše o to co jsem v ní našla založené.Na svatých obrázcích tam byla napsána růzdná data narození.Jména z nihž se vybírala jména potomků.Fotografie.Opisy modliteb.
Připadalo mi až neuvěřitelé,čím vším byla tato kniha poznamenána.Donutilo mě s pozastavit nad otázkou,proč na toto lidé přestávají věřit?
Myslím,že jde o nějaký pokrok elktroniky a vědy.Vždyť základy náboženství jsou velice hluboko zakořeněny v naší historii...
Musíme však brát na vědomí,že vírá jako taková nás náš utlačovaný národ vždy držela na nohou.V tomto odvětví nejvíce exceluje pověst Blaníku a jeho bojovníků,jež vyjedou až bude národu nejhůře.
Také právě dějiny husitů,které jsou u nás bráni jako osvoboditelé římskokatolické církve od nadvlády nespravedlivosti.Jenže v jiných zemích jsou považováni za ty zlé,muže, kteří když přijeli, znásilnily a vypálily kláštery,drancovali země.
Nechci nikomu brát jeho víru,ale bible tak jak ji známe dnes je úplně jiná než napočátku,navíc Nový zákon byl sepsán v průběhu prvního a druhého století našeho letopočtu,příběhy jako takové musí být ,dle mého názoru,z většiny zlidovělé.
Věc,ktrá se však nedá tomuto svatému písmu upřít jsou jeho ideologické a morální zásady,podle nihž by se měli lidé řídit.A to nejen věřící.V České republice dnes máme něco kolem 26% veškerého obyvatelstva,jež patří do katolické církve,avšak asi jen polovina z nich jsou aktiní katolíci-katolíci,kteří dodržují přesná stanovení života ,která určuje církev v základu z bible..
Mé moudro nakonec je prosté: Myšlenky dokonalého lidstva psaná ve Starém i Novém zákoně jsou asi nadpříliš optimistické.
Nechci to však uzávírat na vážno.Při své zkoumání jsem měla možnost nalézt asi 5 svazků růzdných mang,jež byly kresleny na téma Bible.Popisují zde právě příběhy brané z této Svaté knihy...
Připadne mi to úžasné....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dionysius z Lützenburgu Dionysius z Lützenburgu | 5. března 2017 v 23:40 | Reagovat

Tak nějak nechápu jestli Bibli jako takovou chválíš nebo schazuješ. Přijde mi to nějak zmatené, jako sled myšlenek které jsi psala jak tě to naoadlo,nebo ke to tím že už je skoro půlnoc :D
Každopádně ta otázka ,proč lidé přestávají věřit podle mě spočívá v tom že věda nám odhalila toliko věcí které církev vykládala jako neměnný zákon světa. Např. Země je středem vesmíru
Což celkově vrhlo na církev nedůvěru a lidé se začali obracet k zákonům logiky. Když si to tak vezmeš tak pořád přichází nějaká víra v něco nového ,nejdříve bůh ví co ,potom stáří bohové (keltská mytologie atd.) ,křesťanství , teď zase logika.
Dohadovat se o tom jestli něco jako bůh existuje ale podle mě nemá cenu protože na to stejně nikdy nepřijdeme
Já osobně třeba věřím tak trochu ve vše. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama