Mýtus - Stvoření ženy

4. února 2017 v 14:49 | Ann~chan |  Povídky
Ahojky lidičky~ Už nějakou chvíli uvyžuju nad nějakým novým zajímávím článkem... a našla jsem svojí slohovou právi na téma: Mýtus, Stvoření ženy. Učitel se u této slohovky prý dobře pobavil a spolu s ním celý kabinet :D. Tak ji sem jen For fun dám :D Užijte si moji první povídku na tomto blogu~ :D
Nyx

Stvoření ženy
Jako první Bůh stvořil Zemi. Poté stvořil přírodu, zvěř a muže. Muži žili v ráji tisíc let, a Bůh si začal všímat, a přemýšlet nad tím, kde udělal chybu. Muži se líně povalovali, nepracovali, a nosili oblečení, které se k sobě vůbec nehodilo. Nebylo vzácné, že byste viděli muže, který měl proužkované tričko, na tom kostičkovanou košili a kalhoty s rozkrokem mezi koleny. A co teprve ty barvy! Bůh tohle musel rychle napravit. Lehl si na měkký mrak a začal přemýšlet.
Po pár dnech z mraku vstal a začal tvořit. Z jílu uplácal její tělo, které se zprvu velmi podobalo muži. Ovšem, to by pak žena muže nijak nezaujala. Upravil tedy její pohlavní orgány a přidělal jí obrovská ňadra. Z perel, které sesbíral na dně oceánu, jí vytvořil oči, a ze zlatavě žluté slámy zase její vlasy. S vlastnostmi si obzvláště vyhrál. Ženě dal smysl pro humor a krásu, nadání pro vaření a šití, a hlavně jí dal vůdčí schopnosti, aby dokázala zkrotit neukázněného muže.
Jakmile byla žena hotová, Bůh jí seslal na zem, a sledoval rozkvět celé civilizace. Muži se začali pořádně oblékat a pracovat. Žena jim za odměnu vařila, a šila nové oblečení.
Ovšem, po nějaké době, žena ztratila svou moc nad mužem. Žena už neměla hlavní slovo, a muži už nerozkazovala. Proto začali muži mezi sebou válčit, a oblékat si strašné uniformy. Ženě se sice podařilo některé obleky upravit, aby vypadali aspoň trochu k světu, ale s výsledkem nebyla ona, ani Bůh o moc spokojenější.

Jakmile to Bůh spatřil, začal opět uvažovat nad svou chybou. Lehl si na mráček a začal přemýšlet, čím to všechno napravit. Na mráčku leží dodnes, a přemýšlí, čím by mohl mužům vrátit rozum.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dionysius z Lützenburgu Dionysius z Lützenburgu | 4. února 2017 v 20:07 | Reagovat

"Šiřte slovo boží!" Pravil Ježíš Nazaretský když dal slepému zrak.
S přáteli jsme se nasmáli :D musím se tě zeptat...to jsi psala ty? V případě že tak jak jsi se k tomu dostala?

2 Ann~chan Ann~chan | E-mail | 5. února 2017 v 16:44 | Reagovat

[1]:  Ano, psala jsem to já :D Jako zadání slohové práce byl mýtus(podobenství, nebo apokalypsa), vlastně jsme měli napodobit biblické texty :D Pro mě byl nejednoduší mýtus, takže, tady je :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama